LAG-VM FOR SENIORER AVSLUTTET
Da er lag-VM for seniorer avsluttet etter 9 runder.
I gruppe 65+ gikk det russiske laget Russia 65+ seirende ut av turneringen. De spilte med Evgeny Sveshnikov på førstebordet. De vant foran nok et russisk lag, Sankt-Petersburg. Så fulgte Belgia 1 på tredjeplass.
Noe lenger nede på tabellen finner vi våre tidligere omtalte lag; Norwegen Veteran (med Per Ofstad) og Norwegen 3 (med Bernt Nordby og Tom Zakariassen).
Per Ofstad spilte 6 av de 9 rundene. Det ble remis i det tidligere meldte partiet mot Bernt Nordby. Det ble i det hele tatt mye remis på Per denne gangen; 1 seier, 4 remis og ett tap. Ratingprestasjon på det jevne.
Bernt Nordby fikk ikke så mye fri. Norwegen 3 hadde ingen reserve, og dermed spilte Bernt alle 9 rundene. Pen score med 4 seire, 3 remis og to tap. Pluss i ratingprestasjon.
Tom Zakariassen fikk ikke spilt de to første rundene, og laget tapte dermed et par potensielle poeng. Tom spilte altså de 7 siste rundene og stod igjen med 2 seire, 2 remis og tre tap. Ratingprestasjon på det jevne.
Neste år fyller undertegnede 65. Da kan det jo være fristende å være med. Man trenger ikke være toppspiller for å ha glede av å være med her. Jeg har vært med i Dresden en gang før. Da var aldersreglene annerledes (60+). Så ble det imidlertid endret til 65+.